Dni Skupienia Architektów

"Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie. Daremnym jest dla was wstawać przed świtem, wysiadywać do późna - dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko; tyle daje On i we śnie tym, których miłuje."

Ps 127

Galeria zdjęć

7 października 2017 r. w sobotę, w święto Matki Bożej Różańcowej, włączyłam się również do modlitewnego łańcucha otaczającego całą Polskę, do pięknego polskiego zrywu pod nazwą „Różaniec do Granic”.
O godzinie 6.30 wyruszyliśmy autokarem z parafii pw. Ducha św. w Mielcu, do Milika, malutkiej miejscowości pod Muszyną.

W Miliku od godz. 10.30 razem z licznie zebranymi wiernymi (nasz autokar oraz jeszcze dwa inne autokary ze Zgórska, powiat Mielec, gmina Radomyśl Wielki, a także ogromna ilość mieszkańców wioski i okolic), rozpoczęliśmy akcję modlitewną.

10  11

W przepięknym, zabytkowym, drewnianym kościele pod wezwaniem św. św. Kosmy i Damiana Męczenników, wysłuchaliśmy katechezy ks. Rafała Igielskiego (wikariusza Parafii pw. Ducha św. w Mielcu), następnie odbyła się msza św. pod przewodnictwem księdza proboszcza parafii w Miliku, ks. Artura Miłosia i adoracja Najświętszego Sakramentu.

12 13

O godz. 14.00, rozpoczęliśmy rozważania czterech Tajemnic Różańca Świętego (radosne, światła, bolesne i chwalebne) w tamtejszym kościele, kontynuując ją w drodze na granicę polsko-słowacką (ok. 1,5 km).
Strefa modlitewna zatrzymała się na peronie kolejowym, z widokiem na Poprad i Słowację.
14 15

Byliśmy zjednoczeni, umocnieni wspólnotą. Z dłońmi wyciągniętymi przed siebie, przesuwając paciorki różańca, głośną żarliwą modlitwą otaczaliśmy cały świat, naszą ojczyznę, nasze rodziny, młodzież, dzieci, oraz naszych sąsiadów Słowację.
Przed nami roztaczał się piękny krajobraz Słowacji, a tam - samotny opuszczony kościół, w którym od wielu lat brakuje księży.

To była niezwykła sobota, uśmiechało się do nas słońce, chwilami (zwłaszcza przy tajemnicy Bolesnej) padał na nas obfity deszcz (to na pewno deszcz łask).
Skupienie, radość serca, uśmiech, dobroć, pokój i życzliwość były naszymi wiernymi towarzyszami…Prawdziwie Boży dzień. Chwała Panu!

Danuta Pazdro