Dni Skupienia Architektów

"Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie. Daremnym jest dla was wstawać przed świtem, wysiadywać do późna - dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko; tyle daje On i we śnie tym, których miłuje."

Ps 127

Galeria zdjęć

GRUDZIEŃ MIESIĄCEM RADOSNEGO OCZEKIWANIA NA PRZYJŚCIE JEZUSA

Z Katechizmu Kościoła Katolickiego:
524 Celebrując co roku liturgię Adwentu, Kościół aktualizuje to oczekiwanie Mesjasza; uczestnicząc w długim przygotowaniu pierwszego przyjścia Zbawiciela, wierni odnawiają gorące pragnienie Jego drugiego Przyjścia. Przez celebrację narodzin i męczeństwa Poprzednika Kościół jednoczy się z jego pragnieniem: "Potrzeba, by On wzrastał, a ja żebym się umniejszał" (J 3, 30).
526 "Stać się dzieckiem" wobec Boga - to warunek wejścia do Królestwa. W tym celu trzeba się uniżyć, stać się małym; co więcej, trzeba "się powtórnie narodzić" (J 3, 7), narodzić się "z Boga" (J 1,13), by "się stać dzieckiem Bożym" (J 1, 12). Misterium Bożego Narodzenia wypełnia się w nas, gdy Chrystus "kształtuje się" w nas (Ga 4, 19). Boże Narodzenie jest misterium tej "przedziwnej wymiany": O przedziwna wymiano! Stwórca ludzkości przyjął duszę i ciało, narodził się z Dziewicy, a stając się człowiekiem bez udziału ziemskiego ojca, obdarzył nas swoim Bóstwem.

INTENCJE GRUDNI
OWE


Dziękujmy Panu Bogu
za wszystkie dary, które codziennie otrzymujemy.

Nasza stała intencja na 2019 rok: 

Módlmy się za nas samych i wzajemnie za siebie, byśmy z Bożą pomocą stawali się lepszymi ludźmi, a także w intencjach własnych, zwłaszcza tych nie wypowiedzianych, ukrytych w naszych sercach, módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Módlmy się :

1. o dobre przeżycie czterotygodniowego czasu wyczekiwania na Boże Narodzenie, by Jezus  narodził się w naszych sercach.

2. za Tomka, który jest w trakcie przygotowywania się do zabiegu chirurgicznego, by operacja przebiegła pomyślnie, a leczenie doprowadziło do całkowitego wyzdrowienia.

3. za Alicję, która dzielnie walczy z chorobą nowotworową, by terapia którą zastosowano doprowadziła do całkowitego wyleczenia.

4. za sprawujących władzę, by stanowili przepisy prawa chroniące każde poczęte życie.

5. za rodziców /Agnieszkę i Rafała/ oraz siostry, którzy  opłakują śmierć syna i brata, by znaleźli pocieszenie w Chrystusie.

5. za chorych polecanych dotychczas Panu Bogu, którzy nadal cierpią i potrzebują naszego wsparcia, szczególnie za ciężko chorego Wojtka, za małą Hanię, za Kasię walczącą z choroba nowotworową.

6. w intencjach ks. Lucjana znanych Panu Bogu

oraz
w intencjach polecanych przez Papieża Franciszka:
" Intencja powszechna:
Za dzieci: Aby każdy kraj podjął, priorytetowo i zdecydowanie, działania mające na celu polepszenie przyszłości dzieci, szczególnie tych cierpiących.