Dni Skupienia Architektów

"Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie. Daremnym jest dla was wstawać przed świtem, wysiadywać do późna - dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko; tyle daje On i we śnie tym, których miłuje."

Ps 127

Galeria zdjęć

15 sierpień - 15 września  -  miesiąc Maryjny

http://dziennikparafialny.pl/2014/najpiekniejszy-miesiac-maryjny-15-sierpnia-15-wrzesnia/

 

 

KKK 492 Maryja została "ubogacona od pierwszej chwili poczęcia blaskami szczególnej zaiste świętości" (Sobór Watykański II, Lumen gentium, 56); świętość ta pochodzi w całości od Chrystusa; jest Ona "odkupiona w sposób wznioślejszy ze względu na zasługi swego Syna" (Sobór Watykański II, KK 53). Bardziej niż wszystkie inne osoby stworzone Ojciec napełnił Ją "wszelkim błogosławieństwem... na wyżynach niebieskich - w Chrystusie" (Ef 1, 3). Wybrał Ją "z miłości przed założeniem świata, aby była święta i nieskalana przed Jego obliczem" (por. Ef 1, 4). 

Nasza stała intencja na 2021 rok:

Niech ten 2021 rok będzie dla nas szczególnym czasem wynagradzania Jezusowi i Maryi za bluźnierstwa i zniewagi 2020 roku. Módlmy się także wzajemnie za siebie i w intencjach własnych.

 

Módlmy się także wzajemnie za siebie w intencjach własnych.

 

INTENCJE WRZEŚNIOWE:


Dziękujmy Panu Bogu
za wszystkie dary, które codziennie otrzymujemy

Módlmy się:

1. o opiekę nad nami, nad naszą Ojczyzną, by już nigdy nie doświadczyła tragicznych zdarzeń związanych z wojną, za rządzących, o dar mądrego, roztropnego  zarządzania kryzysami zarówno spowodowanymi epidemią, jak i działaniami sił zewnętrznych atakujących granice naszej Ojczyzny, o pokój na świecie

2. za Krystynę o wytrwałość w cierpieniu i walce z chorobą, i by dobry Bóg pozwolił Jej jak najdłużej cieszyć się miłością bliskich.

3. o zdrowie dla Marka oraz dla wszystkich, w których intencjach modliliśmy się w poprzednich miesiącach, a którzy naszej modlitwy nadal potrzebują.

4. w intencjach Ks. Lucjana

oraz
w intencjach polecanych przez Papieża Franciszka:

" Intencja ewangelizacyjna
Ekologicznie zrównoważony styl życia

Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.