Dni Skupienia Architektów

"Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie. Daremnym jest dla was wstawać przed świtem, wysiadywać do późna - dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko; tyle daje On i we śnie tym, których miłuje."

Ps 127

Galeria zdjęć

SIERPIEŃ miesiącem Maryi i trzeźwości.

W tym wyjątkowym miesiącu aż siedem dni jest poświęconych Maryi.

2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej, znane jako odpust Porcjunkuli, święto patronalne w kościołach i klasztorach franciszkańskich.

5 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej; jest to także rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny (Santa Maria Maggiore).

11 sierpnia w archidiecezji warmińskiej wspominana jest Najświętsza Maryja Panna Świętolipska. Początki kultu Matki Boskiej w Świętej Lipce sięgają XIV w., gdy więziony w lochach kętrzyńskiego kościoła skazaniec wyrzeźbił w drewnie figurkę Matki Bożej z Dzieciątkiem. 

13 sierpnia w archidiecezji krakowskiej przypada święto Matki Bożej Kalwaryjskiej, której wizerunek, przedstawiający Matkę Bożą z Dzieciątkiem, znajduje się w bocznej kaplicy bazyliki Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

15 sierpnia w Kościele katolickim obchodzona jest uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Pod datą 22 sierpnia kryje się wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Zostało ono wprowadzone przez papieża Piusa XII encykliką Ad caeli Reginam (Do Królowej niebios) wydaną 11 października 1954 r., w setną rocznicę ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi.

26 sierpnia w Polsce obchodzona jest uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, czczonej na Jasnej Górze w cudownym obrazie Czarnej Madonny.

 

Nasza stała intencja na 2022 rok:

Dziękujmy Panu Bogu za wszystkie dary, które otrzymujemy. Módlmy się wzajemnie za siebie.

INTENCJE SIERPNIOWE:

Módlmy się:

1. za środowisko architektów - o zgodę i o wzajemny szacunek,

2. w intencji Marka, o skuteczność terapii, którą rozpoczyna, o uzdrowienie,

3. w intencji Matek oczekujących narodzin dziecka - polecajmy szczególnie Anię,

4. w intencji Krysi, o cierpliwość i pokorę w chorobie, żeby złamana ręka zagoiła się i zrosła, a przyszła rehabilitacja przywróciła możliwą sprawność,

5. w łączności z Kościołem Powszechnym módlmy się za Ukrainę - polecając Naród Niepokalanemu Sercu Maryi - o ustanie działań wojennych, o życzliwą pomoc tym wszystkim, którzy musieli opuścić swój dom, swoją ojczyznę,

6. w intencjach Księdza Lucjana,

7. w intencjach Ojca Świętego: Za małych i średnich przedsiębiorców
Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.