Dni Skupienia Architektów

"Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie. Daremnym jest dla was wstawać przed świtem, wysiadywać do późna - dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko; tyle daje On i we śnie tym, których miłuje."

Ps 127

Galeria zdjęć

Gródek n/ Dunajcem 05-07 maja 2023 r.

Już po raz 22 spotkaliśmy się w Gródku. Tym razem tematem przewodnim były „Moralne aspekty zawodu architekta”. Spotkania – jak zawsze prowadził ks. dr Lucjan Bielas.

Zarówno Konferencje, homilie podczas Mszy Św. jak i prowadzone po nich rozmowy wykazały jak nośnym tematem są zagadnienia etyki naszego zawodu. Obejmuje ona pojęcia zarówno z kręgu zagadnień prawnych, architektoniczno-zawodowych, ale także moralnych i – co nie dziwi – bazujących na tradycyjnych pojęciach takich jak np. „przyzwoitość” czy „dobre wychowanie”.

Dopisała pogoda – jak zwykle zmienna – zawsze jednak widoki i atmosfera rekompensowały pewne niedostatki aury.

Spotkaliśmy się w kilkunastoosobowej grupie, w większości – wśród dobrze znanych twarzy. Wielką radością było dla obecnych dorosłych pojawienie się pięciorga dzieci, które towarzyszyły uczestniczącym w DSA Rodzicom. Zarówno wiek dzieci (od 7 miesięcy do 6 lat) jak i radość bijąca z ich twarzy były dla nas powodem nieustannego zachwytu i przedmiotem niezliczonych zdjęć.

Rozjechaliśmy się w mocnym przekonaniu, że warto spotkać się kolejny raz a omawiany temat, którego na pewno nie wyczerpaliśmy – pojawi się zapewne w kolejnych planowanych DSA.

MN