Dni Skupienia Architektów

"Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie. Daremnym jest dla was wstawać przed świtem, wysiadywać do późna - dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko; tyle daje On i we śnie tym, których miłuje."

Ps 127

Galeria zdjęć

STYCZEŃ TO MIESIĄC POŚWIĘCONY IMIENIU JEZUS - Ta mało znana tradycja związana jest z uroczystością Najświętszego Imienia Jezus, która przypada 3 stycznia.

„Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca.”(Flp 1, 8-10)

Nasza stała intencja na 2021 rok:

Niech ten 2021 rok będzie dla nas szczególnym czasem wynagradzania Jezusowi za bluźnierstwa i zniewagi, za ataki na świątynie  związane z grzechem aborcji.

„Aborcja - niewinnie brzmiące słowo. Otwórzmy je! Zajrzyjmy do jego wnętrza. Spójrzmy w oczy kryjącej się w nim prawdzie. A prawda jest przerażająca. Prawdą zamkniętą w aborcji jest ciało porozrywane w kawałki, ociekające krwią. Ciało człowieka zabitego w pierwszym stadium jego rozwoju.” - 06, 10 2005 r. - Słowo Biskupa Kaliskiego, wygłoszone w Bazylice św. Józefa

 

Módlmy się także wzajemnie za siebie w intencjach własnych.

 

INTENCJE STYCZNIOWE


Dziękujmy Panu Bogu
za wszystkie dary, które codziennie otrzymujemy.

Módlmy się

1. za Tomka i jego Rodzinę, by doświadczenie cierpienia wzmocniło ich. - Tomek miał operację w środę, operacja się udała, ale są problemy pooperacyjne tzw. afazja mowy. Żona Tomka Jola od 25 grudnia jest na obserwacji w szpitalu. Módlmy się o zdrowie dla nich.

2. za Piotra, który znalazł się w trudnej sytuacji życiowej i prosi o modlitwę: "... potrzebuję Modlitwy a może i więcej. Czuję się dosłownie jak sierota, która ma wsiąść na statek w nieznane. Proszę Was o pomoc w tej podróży. To wspaniałe, że jest Kogo prosić. To musi mi na razie wystarczyć."

3. za Teresę, która 8 stycznia będzie miała zabieg związany z leczeniem arytmii serca.

4.  o radość wieczną w Niebie dla Jadwigi - Babci Agatki; dla Stanisława - brata Danusi.

5. za Krystynę - o siłę i pogodę ducha w walce z chorobą

6. o zdrowie dla Taty Agnieszki

7. w intencjach ks. Lucjana


oraz
w intencjach polecanych przez Papieża Franciszka:

" Intencja powszechna
Intencja ewangelizacyjna: Braterstwo ludzkie

Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.