Dni Skupienia Architektów

"Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie. Daremnym jest dla was wstawać przed świtem, wysiadywać do późna - dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko; tyle daje On i we śnie tym, których miłuje."

Ps 127

Galeria zdjęć

19 marca Kościół obchodzi Uroczystość Świętego Józefa, patrona Kościoła Powszechnego i architektów - https://pl.wikisource.org/wiki/%C5%BBywot_%C5%9Bwi%C4%99tego_J%C3%B3zefa,_Opiekuna_Jezusa_Chrystusa;  https://www.swietyjozef.kalisz.pl/BibliotekaSwJozefa/192.html

 

25 marca - Zwiastowanie Pańskie - Dzień Świętości Życia - https://www.youtube.com/watch?v=7fwbkWT1wpQ

Nasza stała intencja na 2021 rok:

Niech ten 2021 rok będzie dla nas szczególnym czasem wynagradzania Jezusowi za bluźnierstwa i zniewagi, za ataki na świątynie  związane z grzechem aborcji: „Aborcja - niewinnie brzmiące słowo. Otwórzmy je! Zajrzyjmy do jego wnętrza. Spójrzmy w oczy kryjącej się w nim prawdzie. A prawda jest przerażająca. Prawdą zamkniętą w aborcji jest ciało porozrywane w kawałki, ociekające krwią. Ciało człowieka zabitego w pierwszym stadium jego rozwoju.” - 06, 10 2005 r. - Słowo Biskupa Kaliskiego, wygłoszone w Bazylice św. Józefa

 

Módlmy się także wzajemnie za siebie w intencjach własnych.

 

INTENCJE MARCOWE


Dziękujmy Panu Bogu
za wszystkie dary, które codziennie otrzymujemy, a w tym miesiącu szczególnie dziękujmy za dar życia Tomka.

Módlmy się

1. w intencji bezdzietnych małżonków, by zostali obdarzeni darem macierzyństwa i ojcostwa.

2. za kobiety, które noszą pod sercem dziecko, by nie czuły się osamotniane, by mężczyźni na wzór św. Józefa brali odpowiedzialność za poczęte życie otaczając matkę swojego dziecka opieką.

3. za Tadeusza, by w ciężkiej chorobie odnalazł drogę do Pana Boga,  a także o uzdrowienie jeśli taka będzie wola Pana.

4. za Janeczkę i Michała, rodziców 6-ga dzieci, którzy przeżywają kryzys małżeński, o nawrócenie dla nich i łaskę odbudowy ich małżeństwa, które jest przykładem jedności dla wielu ludzi.

5. o zdrowie dla Taty Agnieszki

6. w intencjach ks. Lucjana


oraz
w intencjach polecanych przez Papieża Franciszka:

" Intencja powszechna
Intencja ewangelizacyjna: Sakrament pojednania

Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.