Dni Skupienia Architektów

"Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie. Daremnym jest dla was wstawać przed świtem, wysiadywać do późna - dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko; tyle daje On i we śnie tym, których miłuje."

Ps 127

Galeria zdjęć

KKK  651 "Jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara" (1 Kor 15, 14). Zmartwychwstanie stanowi przede wszystkim potwierdzenie tego wszystkiego, co sam Chrystus czynił i czego nauczał. Wszystkie prawdy, nawet najbardziej niedostępne dla umysłu ludzkiego, znajdują swoje uzasadnienie, gdyż Chrystus dał ich ostateczne, obiecane przez siebie potwierdzenie swoim Boskim autorytetem.


przypomnienie: 11 kwietnia
 Święto Miłosierdzia Bożego - nowennę rozpoczynamy w wielki Piątek.

https://www.faustyna.pl/zmbm/nowenna-do-milosierdzia-bozego/

https://pl.aleteia.org/2020/04/19/niestosowna-wizja-sw-faustyny-i-niezwykle-spotkanie-z-jezusem-w-lodzkim-parku/

Nasza stała intencja na 2021 rok:

Niech ten 2021 rok będzie dla nas szczególnym czasem wynagradzania Jezusowi za bluźnierstwa i zniewagi, za ataki na świątynie  związane z grzechem aborcji: „Aborcja - niewinnie brzmiące słowo. Otwórzmy je! Zajrzyjmy do jego wnętrza. Spójrzmy w oczy kryjącej się w nim prawdzie. A prawda jest przerażająca. Prawdą zamkniętą w aborcji jest ciało porozrywane w kawałki, ociekające krwią. Ciało człowieka zabitego w pierwszym stadium jego rozwoju.” - 06, 10 2005 r. - Słowo Biskupa Kaliskiego, wygłoszone w Bazylice św. Józefa

 

Módlmy się także wzajemnie za siebie w intencjach własnych.

 

INTENCJE KWIETNIOWE


Dziękujmy Panu Bogu
za wszystkie dary, które codziennie otrzymujemy, a w tym miesiącu szczególnie dziękujmy za dar życia Tomka.

Módlmy się

1. o nawrócenie grzeszników - także nas samych

2.  o ustanie epidemii koronawirusa,  za chorych, zmarłych i ich rodziny, za personel medyczny, księży, kapelanów, którzy służą chorym niosąc im ulgę w cierpieniu.

3. w intencjach ks. Lucjana


oraz
w intencjach polecanych przez Papieża Franciszka:

" Intencja powszechna
Intencja powszechna: Podstawowe prawa

Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.